10 důvodů, proč si vybrat k vytápění vysokorychlostní nízkoteplotní podlahový systém OPTIHeat

Stavíte dům nebo se jen chystáte k jeho rekonstrukci? Bydlíte v bytě a nechcete již platit vysoké účty za vytápění? Rozčiluje Vás množství rozličných topných systémů na trhu a nevíte, který je ten správný? Nemůžeme Vám garantovat, že právě náš systém podlahového vytápění ze Švédska je pro Vás ten pravý, můžeme Vás však ujistit, že v případě jeho volby budete se systémem, který je prověřený desítky let v severských klimatických podmínkách nadmíru spokojeni a ještě Vás bude hřát pocit pravidelných úspor při platbách za energie. Věříme, že Vám následujících řádky pomůžou k výběru toho správného systému vytápění.

1. Příjemné a zdravé teplo

Podlahové topení je uživatelsky považované za nejkomfortnější způsob vytápění. Přináší lepší pocit tepelné pohody při nižší teplotě v místnosti. Nevíří prach, je vhodné pro astmatiky a alergiky. Nehyzdí interiér otopnými tělesy. Vytápění OPTIHeat dosahuje vysoké tepelné pohody již při nízkých teplotách systému, resp. při teplotách o 2 až 3 stupně vyšší než je požadovaná teplota v místnosti s rovnoměrným rozložením teploty.

2. Nízké provozní náklady

Systém podlahového vytápění OPTIHeat nepatří mezi nejlevnější, ale ani nejdražší systémy pro podlahové vytápění při jeho pořízení. Nespornou předností tohoto systému jsou však nízké provozní náklady díky jeho konstrukčnímu a technickému řešení. Prvotní jeho úsporou je rychle proudící malé množství topného média v systému (cca 14l na 100m2) společně s nízkou teplotou potřebnou pro ohřev místnosti nebo celého objektu (pro 20 oC teplotu v místnosti stačí 22oC v systému) a tepelným spádem pouhé 3 oC (zpáteční teplota v systému – teplota, kterou tepelný zdroj dohřívá). Další úsporou je schopnost přijímat teplo z okolí (spotřebiče, sluneční záření, lidské teplo), které může dále přenášet systémem do jiných částí objektu. V součtu těchto výše uvedených a několika dalších faktorů Vám systém OPTIHeat dokáže uspořit až 40% nákladů na vytápění.

3. Libovolný zdroj energie

Systém OPTIHeat je plně variabilní a umožňuje připojení téměř jakéhokoli zdroje energie. Zdrojem tepla může být elektřina, plynový, kondenzační nebo dřevoplynový kotel, rekuperační jednotka, kombinovaná krbová vložka apod. Za zmínku však stojí propojení systému s tepelným čerpadlem, které má díky nízké provozní teplotě systému OPTIHeat daleko účinnější topný faktor – COP až 5,7 (z jedné vložené kW do systému získáte až 5,7 kW topného faktoru). Je tedy jen na Vás, který zdroj tepla zvolíte, protože s každým zdrojem Vám systém uspoří provozní náklady na vytápění.

4. Vhodný pro novostavbu i rekonstrukci

Vysoká variabilita možností pokládky systému OPTIHeat umožňuje jeho využití nejen v novostavbách domů, bytových domů, bytových jednotek ať už klasické nebo dřevěné konstrukce, ale zvláště pak je vhodný díky své konstrukční výšce pro použití při rekonstrukci objektů (průměr potrubí OptiFlex je 8,8 mm). Systém nabízí mnoho variací pokládky, počínaje od klasické struktury položení na tepelnou izolaci a zalití betonem nebo anhydridem (stavební výška od 35 mm), přes položení na stávající podlahu do sádrokartonového rastru nebo zalitím samonivelační stěrky (stavební výška od 12 mm) až po zapuštění potrubí do vyřezaných drážek stávajícího betonového podkladu, přičemž se výška podlahy vůbec nezmění.

5. Ekologicky šetrný výrobek s dlouhou životností

Použité materiály v systému OPTIHeat jsou spolehlivé a vykazují dlouhou životnost. Všechny kovové výrobky jsou pouze z ušlechtilých kovů, jakými jsou nerezová ocel, měď, bronz nebo mosaz. Předpokládaná životnost samotného potrubí OptiFlex je nejméně 80 let.

6. Dokáže pracovat s nepřímým teplem

Systém OPTIHeat dokáže velmi dobře pracovat s nepřímým teplem. Dokáže využít teplo od spotřebičů jako je lednice, mrazák nebo myčka stejně jako využívá tepelnou energii ze slunečního záření procházejícím okny. Současně může vstřebávat teplo z krbu nebo krbových kamen nebo třeba lidskou energii, kterou každý z nás vyzařuje. Takto získané teplo je schopno dále systémem přerozdělit do dalších místností. Děje se tak díky rozdílnému způsobu pokládky systému OPTIHeat. Současně s tímto procesem se vypne zdroj tepla, což je ekonomické i ekologické zároveň.

7. Možnost využití pro topení i pasivní chlazení

Podlahový systém OPTIHeat nemusí sloužit výhradně pro vytápění objektu, ale díky jeho konstrukčnímu a technickému řešení, schopnosti vstřebávat teplo a dále ho v objektu rozvádět dokáže také v letních měsících objekty ochladit, resp. přerozdělit teplo z teplejších místností do chladnějších a naopak přivede chlad z chladnějších místností do těch teplejších. Tímto dochází k tzv. pasivnímu chlazení.

8. Jednoduchá obsluha

Pro regulaci systému nemusíte studovat složité návody na programování složitých elektronických zařízení, k regulaci Vám postačí běžný prostorový termostat. Navíc nemusíte přemýšlet, zda jste v práci, či je víkend a budete doma, zařízení je v provozu po celou topnou sezónu, ale vzhledem k jeho vlastnostem je právě tohle jeden z mnoha důvodů úspory při vytápění. Samotné zařízení je založené na jednoduchém principu fyzikálních zákonů bez složitých technologií, kde je minimální šance na poruchu zařízení.

9. Prodloužená záruka

Nemůžeme Vám garantovat případné poruchy zařízení od jiných výrobců, která jsou zdrojem tepla (tepelné čerpadlo, plynový nebo kondenzační kotel apod.), ale v případě instalace systému OPTIHeat Vám poskytujeme 3 letou záruku na Centrální jednotku OPTIHeat, ať už se jedná o jednotku VVX 100, VVX 300 nebo ELP 300 a současně poskytujeme 10-ti letou záruku na potrubí OptiFlex. Životnost potrubí OptiFlex by měla být minimálně osminásobně vyšší, než jakou poskytujeme garanci.

10. S 30-ti letou tradicí v severských podmínkách

Systém OPTIHeat vznikl ve Švédsku v malé rodinné firmě vyrábějící unikátní tepelná čerpadla. Přestože klimatické podmínky této severské země jsou podstatně drsnější než podmínky ve střední Evropě, systém OPTIHeat se i v těchto náročných podmínkách výborně osvědčil a stal se za dlouhá desetiletí tradiční značkou mezi systémy podlahového vytápění.