FAQ

Časté dotazy

Získali jste informace o systému podlahového vytápění OPTIHeat a přesto máte dotazy nebo nejasnosti?

Pak vyplňte náš kontaktní formulář nebo nám dotaz zašlete e-mailem, případně nás kontaktujte telefonicky.

Budeme se snažit maximálně rychle reagovat na Vaše dotazy.

 

Může se podlahové topení OPTIHeat použít jako hlavní zdroj vytápění? Vytopí se tím celý dům?

Ano. Při průměrné úrovni zateplení domu a správném návrhu topných a regulačních prvků zajistí podlahové vytápění komfortní tepelnou pohodu a vytopí s rezervou celý dům na obvyklé teploty. Náklady na provoz jsou navíc nesrovnatelně nižší, než náklady na jiné druhy vytápění.

Je třeba při celkovém vytápění domu kombinovat podlahové topení s dalšími topidly?

Nedoporučujeme to. Jednak každé podlahové topení dnešní, dobře isolované objekty s přehledem vytopí. Máte-li však řešit vytápění pro jakýkoli starší, špatně zaisolovaný dům, pak je vždy výhodnější zlepšit isolaci, než předimenzovat topení.

Není teplo od podlahy při podlahovém vytápění nezdravé?

Není, pokud je podlahové topení dobře naprojektované a pokud má kvalitní regulaci. Takové podlahové topení je vhodné i pro alergiky. Při podlahovém vytápění nemá průměrná nášlapná teplota podlahy přesahovat v dlouhodobě obývaných místnostech 26 až 28 °C. U těchto teplot začíná být horká podlaha člověku nepříjemná. OPTIHeat ale díky své výjimečnosti pracuje s mnohem nižší teplotou, která je pro člověka nejen velmi komfortní, ale také zdravější.

Proč je podlahové topení úspornější než jiné druhy vytápění?

Protože není zapotřebí tak moc topit. Čím jsou teplejší okolní stěny v místnosti, tím nižší může být vnitřní teplota. Jednou z největších stěn je podlaha, která je zároveň člověku nejbližší. Když ta má svých 24 stupňů Celsia, pak teplota vzduchu ve výšce 1,5 m nad podlahou může mít třeba jen 20 stupňů, u stropu je ještě míň. Podlahové topení dodává teplo tam, kde je potřebujeme, a proto je úspornější.

Proč podlahové topení nevíří prach?

K víření prachu je třeba proudění vzduchu, které způsobuje průvan, velké rozdíly teplot při cirkulaci teplého vzduchu od radiátorů a podobně. Teplota celé topné podlahy se pohybuje pouze pod 25 stupni Celsia, jedná se tedy o nízkopotenciální velkoplošné vytápění a takové topení cirkulaci nevytváří.